تاجرو ماهيگير

یک تاجر آمریکایی نزدیک یک روستای مکزیکی ایستاده بود.در همان موقع یک قایق کوچک ماهیگیری رد شد که داخلش چند تا ماهی بود .از ماهیگیر پرسید : چقدر طول کشید تا این چند تا ماهی رو گرفتی؟

ماهیگیر : مدت خیلی کم

تاجر:پس چرا بیشتر صبر نکردی تا بیشتر ماهی گیرت بیاد ؟

ماهیگیر:چون همین تعداد برای سیر کردن خانواده ام کافیست.

تاجر:بقیه وقتت را چیکار میکنی؟

ماهیگیر:تادیر وقت می خوابم ؛ یه کم ماهیگیری میکنم ؛ بابچه هام بازی میکنم بعد میرم توی دهکده و با دوستام شروع میکنیم به گیتار زدن . خلاصه مشغولیم به این نوع زندگی.

تاجر:من توی هاروارد درس خوندم و میتوانم کمکت کنم .تو باید بیشتر ماهیگیری کنی .اونوقت میتوانی با پولش قایق بزرگتری بخری و با در آمد آن چندتا قایق دیگر هم بعدا اضافه میکنی ؛ اونوقت یک عالمه قایق برای ماهیگیری داری.

ماهیگیر : بعدش چی؟

تاجر:به جای اینکه ماهی ها رو به واسطه بفروشی اونارو مستقیما به مشتری ها میدی و برای خودت کار و بار درست میکنی ....بعدش کارخانه راه میندازی و به تولیداتش نظارت میکنی .... این دهکده کوچک رو هم ترک میکنی و میروی به مکزیکو سیتی ؛ بعد از اونم به لوس آنجلس ؛ و از اونجا هم نیویورک .......اونجاست که دست به کارهای مهم تر میزنی.

ماهیگیر: این کار چقدر طول میکشه؟

تاجر:پانزده تا بیست سال.

ماهیگیر:اما بعدش چی آقا؟

تاجر:بهترین قسمت همینه ؛در یک موقعیت مناسب که گیر اومد میری و سهام شرکت رو به قیمت خیلی بالا می فروشی . این کار میلیون ها دلار برات عایدی داره.

ماهیگیر:میلیون ها دلار ؛خوب بعدش چی؟

تاجر:اون وقت باز نشسته میشی ؛ میری یک دهکده ساحلی کوچیک ؛ جایی که میتوانی تا دیر وقت بخوابی ؛ یک کم ماهیگیری کنی ؛بابچه هات بازی کنی  و بری دهکده و تا دیر وقت با دوستات گیتار بزنی و خوش بگذرونی.

9972-046-10-1654.gif    9972-046-06-1079.gif    9972-046-03-1079.gif    9020-001-08-1082.gif


/ 44 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب دانشگاههای سراسر

از شما میخواهیم که هر جا که هستید، در مدرسه و دانشگاه، واحد های محلی دانشجویان، و یا دانش آموزان آزادیخواه و برابری طلب را تشکیل دهید و اعلام موجودیت کنید. اگر در اهداف ما شریک هستید، اگر خود را در جدال با به سیاهی و تباهی کشیدن محیط های آموزشی با ما در یک جبهه میدانید به این صف بپیوندید. با هر عقیده و مرامی که دارید خود را متعلق به دانشجویان و یا دانش آموزان آزادیخواه و برابری طلب اعلام کنید.این نام را بر خود بگذارید. همانطور که در مقابل تعرض برده داران همه بردگان شورشی اعلام کردند که ما اسپارتاکوس هستیم امروز در مقابل تعرض به آزادیخواهی همه آزادیخواهان باید اعلام کنیم که ما آزادیخواه و برابری طلب هستیم.

مزدا

کی گفته که من شیطونم و باید همیشه به دوستای اینترنتی شیطون‌بازی درس بدم. اصلاً نمی‌خوام. الان اصلاً حوصله ندارم و دلم گرفته. می‌خواید بدونین چرا؟ به وبلاگم سر بزنین تا داستان شایان دوست داداشم رو براتون تعریف کنم.

من و دلنوشته ها

واقعيتيه ها هممون ميدويم كه صاحب پول و خونه و ... بشيم كه آخرش بريم يه جاي كوچيك و آرامش پيدا كنيم خب اين چه كاريه